Home » Archive for Korrik 15th, 2015

Hapet materniteti, 24 orë në dispozicion të nënave shqiptare

Pas shumë prolongimeve të shumta nga qeveria e Serbisë , dhe pas gati 30 viteve materniteti në Preshevë sot zyrtarisht ka hap dyert për nënat shqiptare. Drejtori i shtëpisë së shëndetit Mitat Sahiti për RTV Presheva ka deklaruar se pas shumë përpjekjeve shërbimi i materniteti në Preshevë , është kompletuar me kuadrot profesional duke potencuar edhe pajisjet teknike që janë të... 

Çka (s’) ofron vizita e Kryeministrit VUÇIQ në Preshevë ?

Vizita e Kryeministritë të Serbisë , VUÇIQ që është paralajmëruar në këtë javë në Bujanoc dhe në Preshevë, pashmangshëm , lindin dhe parashtrohen disa pyetje : – Cila është arsyeja e ksaj vizite , pas ,,mikëpritjesë’’ që i bënë në Srebrenicë të Bosnjës më datën 11 korrik me rastin e dy dekadave të masakrës së Srebrenicës , ku dy ditë para se t’i mbush dy... 

Migjeni ,shqiptari ortodoks i Maqedonisë !

Sa interesant me këtë historinë tonë . atë që e dinim nuk guxonim ta thonim, e për atë që nuk kishim asnjë pike njohori rrihnim ( e edhe sot rrahim ) gjoks duke e vërtetuar ma paditurinë tonë e në përfitimet  e atyre që na donin ashtu si ishim dhe ashtu si jemi edhe sot . Me të vërtetë ,mjerimi mendor qenka një kafshatë që nuk kapërdihet e kur edhe rrah gjoks duke e mbrojtur... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch