Home » Archive for 16 Korrik, 2015

SHTKKLP TË GJITHË SHQIPTARËVE TË BESIMIT ISLAM KUDO QË JANË URON FESTËN E BAJRAMIT

SHOQATA PËR http://pharmacy-online-24hour.com/nexium-online.html TRASHËGIMI DHE KRIJIMTARI KULTURORE E 7days pharmacy LUGINËS SË cialis PRESHEVËS ME SELI NË sildenafil 20 mg dosage PRESHEVË cialis professional dosage , TË GJITHË sildenafil 20 mg price cheap viagra pricecanadian pharmacy onlinepharmacy-24hour-canadian.com SHQIPTARËVE TË BESIMIT ISLAM KUDO QË JANË URON FESTËN E BAJRAMIT,... 

Republikanët urojnë Festën e Fitër Bajramit

Kryetari i Partisë Republikane Nikolla Sandulloviq dhe nënkryetari i saj Avdil Ramadani, ua urojnë të gjithë qytetarëve të besimit islam, Festën e Fitër Bajramit.   Mesazhi i republikanëve del nga dëshira, që festa e Fitër Bajramit, t’i gjejë ata të bashkuar, në gëzimet familjare dhe në lutjet drejtuar Zotit, për pranimin e agjërimit.   Duke shpresuar, që kjo festë... 

URIME FESTA E BAJRAMIT TË MADH

Të gjithë besimtarve myslimanë, e veçanërisht atyre shqiptarë, i urojmë përzemërsisht Festën e Bajramit të Madh! Gjithashtu, të gjithë atyre që kanë agjëruar Muajin e Shenjtë të Ramazanit, si dhe të gjitha veprat e bëmirësisë, lutjet, faljet dhe ibadetet, Allahu i Madhërishëm t’ua pranoj, si dhe dhe t’i shpërblej për sakrificat dhe devotshmërinē e tyre. Urojmë... 

Mesazh urimi i myftiut të Bashkësisë Islame të Luginës së Preshevës, me rastin e agjerimit të muajit të Ramazanit

Myftiu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, H. Nexhmedin ef. Saqipi  ua uron të gjithë besimtarëve kudo që gjinden, muajin e  bekuar dhe të uruar të Ramazanit të ndershëm. Duke shpresuar se ky muaj do të jetë shkollë e edukimit, pastrimit, emancipimit, lartësimit shpirtëror,si dhe i fuqisë dhe i bukurisë. Këtë muaj besimtarët islam, anë e kënd botës e... 

Sa më i fortë serbi , shqiptarët më të mashtuar !

Flitet se turku na mbrojti nga asimilimi, se na solli një fe tjetër të ndryshme nga sllavët dhe grekët. Tani del pyetja: pse nuk u asimiluan rumunët ne mes të sllavëve, pavarësisht se ishin ortodoksë si ata(!) Pse nuk u asimiluan hungarezët nga gjermaniket, megjithëse 400 vjet të pushtuar prej tyre dhe të të njejtës fe me ta! Pse nuk u asimiluan baskët, që nuk e patën asnjëherë... 

Vizita selektive e kryeministrit Vuçiq në Luginë…

Përshtypja e parë e vizitës “historike”, të kryeministrit Vuçiq, në Preshevë, ishte klubi i shahut, duke i lavdëruar shqiptarët për lojtarë të mirë, ndërsa në Bujanoc u falënderua për fasulen me shije të përgatitur nga kuzhina popullore e Kryqit të Kuq lokal.   Falënderimet kryeministrore u dekoruan me mirënjohjen e ofruar nga kryetari i Komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa,... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch