Home » Archive for Korrik 17th, 2015

Bashkë festojmë! – Sofra e bajramit me refugjatë!

Me rastin e festes se Fiter Bajramit si festë e sakrificës, e solidaritetit, tolerancës dhe bamirësisë , vullnetaret e zyres per te rinj bene shperndarjen e ushqimit, embelsirave, dhe pijeve per refugjate te cilit prisnin ne rradhe tek “Qendra e pranimit”. Eshte kjo dite e vecante per te gjitthe besimtaret e fese islame, dhe ne keto momente te veshtira ne te cilat po kalojne refugjatet... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch