Home » Archive for Maj 17th, 2017

A DO TA HAPIN KËSAJ RADHE PARTITË E DËSHTUARA KUTINË E PANDORËS?!

Xhemshi Berisha Unë nuk dua të fyej e të përçmoj askënd! Kur dikush dëshiron të kalojë mbi mua sikur mbi një kufomë, atëherë ma trazon shpirtin dhe më bën Uragan!Kosova nuk është bakllava që duhet ta hanë hajdutët e horrat, por është DJEPI që janë përkundër Unë, ti, ai dhe fëmijët tanë që janë dashuria dhe drita e syve tanë! E pra si të bëj sehir kur shoh se në Kosovë... 

Mesnata e “pokerit politik” të Kosovës

Shkruan: Nehat Hyseni Mesnata e të martës, 16 maj 2017 do të mbahet mend si “mesnata e pokerit politik të Kosovës”. Meqë afati i fundit për dorëzimin e koalicioneve garuese për zgjedhjet e 11 qershorit 2017 skadonte në orën 24:00, gjatë tërë ditës partitë politike e vunë në lëvizje të kumarit politik “sui generis”, duke mëshefur kartat në dorë secili prej... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch