Home » Archive for Maj 18th, 2017

Junuz Musliu ka iniciuar padi gjyqësore kundrejt Serbisë per zvoglimin e buxhetit të Këshillit Nacional

Junuz Musliu, kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar ka iniciuar padi gjyqësore në gjykatën administrative kundrejt Serbisë me pretendimin se qëllimisht është zvogëluar buxheti i KKSH-së. Në këtë padi thuhet se Këshilli Kombëtar Shqiptar deri në vitin 2012 nga buxheti i Serbisë a marrë 16 milion e 600 mijë dinarë ndërsa nga viti 2013 është zvogëluar në 13 milion 223 mijë dinarë. Suzana... 

Arroganca, “pokeri politik” dhe trysnia pansllaviste ndaj shqiptarve në Ballkan

Shkruan: Nehat Hyseni Ballkani Perëndimor si term ka filluar të përmendet gjithënjë e më shpesh, si emërtim i përbashkët i shteteve dhe viseve ku jetojnë shqiptarët: në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi dhe Serbi, dmth pak a shumë si sinonim i “Shqipërisë Etnike”. Por, përveç emërtimit të përbashkët të territorit ku jetojnë shqiptarët, ata i karakterizojnë... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch