Home » Archive for Maj 24th, 2017

Avdil Halimi kandidat i “Vatrës” pèr deputet nè zgjedhjet parlamentare nè Kosovè

Qytetarët e Luginës së Preshevës për herë të parë në zgjedhjet e organizuara në Kosovë, do të kenë mundësinë të votojnë përfaqësuesin e tyre për deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Avdil Halimi është alternativa që nëse merr besimin e qytetarve, do adresojë shqetësimet dhe do jetë zëri i tyre në Legjislaturën e ardhëshme, të Republikës së Kosovës. Avdil... 

URDHRI “NDERI I KOMBIT” NJË DEKORATË E MERITUAR PËR NJERIUN E MIRË E TË SHQUAR MUHAMET MALO

1. Këto ditë, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh.T. Bujar Nishani,  e nderoi me Urdhrin “Nderi i Kombit” (pas vdekjes) Njeriun e Mirë, atdhetarin e humanistin e shquar, dr. Muhamet Malo. Kjo dekoratë e lartë në hierarkinë e dekorimeve renditet e treta në Shqipëri, pas Urdhrit “Flamuri Kombëtar” dhe Urdhrit “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu”. Në Presidencë u mbajt... 

Zeqirja Ejupi-Zeqa, simbol i “Rilindjes” në Luginë të Preshevës

Zeqirja Ejupi – Zeqa (1954 – 2017) “Emrin e Rilindjes deri sa të jem gjallë s’e kam ndërmend ta hjekë nga kioska, edhepse disa herë më kanë bërë presion që ta heq!”   (Zeqirja Ejupi -Zeqa) Me dhëmbje të madhe e morëm lajmin e hidhur se sot, më 23 maj 2017, ndërroi jetë miku jonë i madh, simboli i “Rilindjes” dhe “ikona e Preshevës”. Zemra... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch