Home » Archive for Maj 26th, 2017

KËSHILLI NACIONAL – URIMЕ MUAJI I RAMAZANIT

Me rastin e fillimit të muajit të Shenjtë të Ramazanit, kryetari Jonuz Musliu në emër të Këshillit Kombëtar Shqiptar, i uron të gjithë besimtarët mysliman. Urojmë që ky muaj të sjell paqe, shëndet, harmoni, begati dhe lusim All-llahun e Plotfuqishëm që të na e lehtësojë agjërimin dhe të na i pranojë veprat e mira. Me këtë rast, Këshillit Kombëtar Shqiptar uron të  gjithë... 

Ju lutemi për ndihmë nga OJQ “JETA NË KASTRIOT”

Ne përkujdesemi për mbi 216 femra të përdhunuara dhe 47 jetimë të kësaj kategorie.  Zakonisht, çdo muaj  ne u sigurojmë gjërat elementare për të jetuar 120 familjeve, ndërsa tani numri  i atyre që  u sigurojmë pako ushqimore është  zvogëluar  shumë. Këtë herë na kanë mbetur pa i siguruar edhe 70  pako ushqimore për  muajin maj dhe përgatitjet për  muajin e Ramazanit... 

Lojërat olimpike filluan nga pellazgët

Lundrimi në histori , të shkruarit e historisë dhe mangësitë e saj të  japin një ide shumë kokëfortë se historia pellazge, ilire  , shqiptare është manipuluar me shekuj .Manipulimet e saja janë aq të mëdha sa e kemi shumë të vështirë të bindim së pari vetvetën e pastaj të huajt . Është për t`ardhur keq që ka aq shumë kundërshtarë të vetvetes në mesin tonë ,këtu pra... 

Cana bëhet trajner

Cana e ka kryer me sukses kursin për trajner pranë Federatës së Shqiptare të Futbollit. Ai tani pritet ta ndjek shkollimin për t’u pajisur me licencën kryesore, “UEFA Pro” Ish-kapiteni dhe ikona e Kombëtares shqiptare, Lorik Cana tashmë zyrtarisht mund të quhet trajner, shkruan albinfo.ch.   Cana e ka kryer me sukses kursin për trajner pranë Federatës së Shqiptare të Futbollit.   Ai... 

BISHZ uron besimtarët me rastin e fillimit të Muajit të Ramazanit

Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e shtunë më 27 maj 2017 Bashkësia Islame Shqiptare për Zvicër BISHZ ka uruar besimtarët myslimanë për fillimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit duke i’u dëshiruar agjërim të lehtë. «Muaji i Ramazanit është ndër obligimet më fisnike në të cilin muaj kultivohen vlerat njerëzore dhe humane, toleranca, respekti i ndërsjellët dhe dashuria... 

Çështjen e rrënimit të objekteve fetare islame në Serbi duhet ngritur në KS të OKB-së dhe në dialogun e Brukselit

Shkruan: Nehat Hyseni Qeveria e Serbisë është tërbuar në urrejtjen e saj primitive, jonjerëzore e jocivilizuese kundër objekteve islame, që paraqet vazhdimësi dhe është në kontinuitet të plotë antiislamik e anticivizues të  regjimit fashist të diktatorit antishqiptar e antimysliman, “kasapit të Ballkanit”, Sllobodan Millosheviqit. Rrënimi i objektit të xhamisë në Zemun... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch