Home » Archive for Gusht 1st, 2017

Vazhdojn projektet infrastrukturore-Kësaj radhe në Norçë

Gjatë pasdites së sotme, kryetarja e komunës së Preshevës, znj. Ardita Sinani vizitoi bashkësinë lokale të fshatit Norçë, për të parë nga afër punimet për rregullimin e shtratit të lumit në këtë bashkësi lokale. Rregullimi i shtratit të lumit në bashkësinë lokale të fshatit Norçë me gjatësi 305 metra, ka qenë kërkesë e kahershme e banorëve të asaj pjese. Ky projekt... 

Me përkushtim në punë arrihen rezultate, ja si është përmirësuar gjendja e barit të stadiumit

Për stadiumin e qytetit në Preshevë kohë më parë është ngritur mjaftë debat medial. Shkak i këti debati ishte tharja e barit të stadiumit i cili në mungesë të ujit për ujitje ishte tharë gati tërësisht. Ish Kryetari i Komunës së Preshevës z.Shqiprim Arifi kishte kontraktuar rregullimin e barit dhe vendosjen e sistemit të ri të ujitjes me ç’rast ishte kontraktuar të vendoset... 

Meta pret sot Jonuz Musliun

Presidenti i Republikes, Ilir Meta do të presë sot në një takim, Kryetarin e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginën e Preshevës, zotin Jonuz Musliu. Njoftimi u dha nga Presidenca. Më 25 korrik 2017, Gjykata për Kundërvajtje e Beogradit e ka dënuar Jonuz Musliun dhe partinë e tij me 40 mijë dinarë. Në vendimin e kësaj gjykate thuhet se kreu i LPD-së duhet të zgjedh të bëj... 

Ministri Bajrami priti në takim Kryetaren e Preshevës, znj.Ardita Sinani

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Arsim Bajrami priti në takim kryetaren e Preshevës, znj. Ardita Sinani, me ç’rast u bisedua për gjendjen në arsim pak kohë para se të fillojë viti i ri shkollor. Ministri Bajrami shprehu gatishmërinë që Kosova të vazhdojë të mbështesë brenda mundësive zhvillimin e arsimit, sidomos arsimit parauniversitar në komunat me shumicë... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch