Home » Archive for Gusht 10th, 2017

Mos e ngucni Kadarenë !

Të paçim Kadare ,për inat të palo-shqiptarëve të cilët fatkeqësisht nuk janë pak ! Jemi “ akomoduar “ tmerrësisht në sharje. linçime dhe përçmime. Deviza e ynë shumë rekomanduar : » Shaj , shaj dhe shaj sa të mundesh. Kujdes kë po e shanë sepse duhet shkuar për  “çejf “ trendëve dhe shenjave të hapura që  faktorit shqiptar mos t`i kthehet vendi i merituar në historinë... 

NJË NDER I HARRY BAJRAKATARIT NDAJ KOMBIT TË VET

“Artur Avenue”, kjo lagje e Bronxit në qytetin e Nju Jorkut, një emër fort i njohur për mue. Aty, edhe unë, kam gjurmët e hapave të mi, jehonë të bisedave të mia, kohë jete të qëndrimeve të mia përkohore në orë e ditë të çdo vizite shumëherëshe në Amerikë. Këtij vendi i thonë ndryshe edhe “Italia e Vogël”. Po, kjo, tashti, mund të quhet edhe “Shqipëria e Madhe”,... 

Zvicra do të votojë për “pushimin e lehonisë” të baballarëve

Ky pushim duhet të zgjasë katër javë ndërsa kostoja e përgjithshme e tij, sipas përllogaritjeve të bëra nga Këshilli Federal, do të ishte rreth 400 milionë franga. Iniciativa “Për një pushim të arsyeshëm atëror – në të mirë të gjithë familjes”, do të dalë në votim para popullit, informon srf.ch. Ajo “ka arritur” numrat e nevojshëm për t`u votuar në nivel nacional,... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch