Home » Archive for Shtator 1st, 2017

Shqipëria me ndryshime kundër Lihtenshtajnit

Sokol Cikalleshi nuk është grumbulluar me kuqezinjtë, kurse sulmuesi Armando Sadiku nuk pritet të luajë për shkak të lëndimit. Shqipëria ka një ndeshje të lehtë në letër, por aspak të lehtë në fushë. Kuqezinjtë do të përballen me Lihtenshtajnin, ku do të kenë disa mungesa. Sokol Cikalleshi nuk është grumbulluar me kuqezinjtë, kurse sulmuesi Armando Sadiku nuk pritet të luajë... 

Rita Ora humane, ndihmon të prekurit e uraganit në Hjuston

Ajo i është bashkuar misionit humanitar për të ndihmuar njerëzit që janë prekur nga uragani Harvey në Hjuston. Ajo i është bashkuar misionit humanitar për të ndihmuar njerëzit që janë prekur nga uragani Harvey në Hjuston. Sipas mediave ndërkombëtare, ky uragan deri tani ka lënë të vdekur 38 persona dhe ka shkaktuar 10 miliardë dollarë dëme. 26-vjeçarja shqiptare e veshur me... 

Zvicra do të lejojë hulumtimet gjenetike të embrionit

Embrionet te të cilat do të zbulohen defekte gjenetike, nuk do t`u implantohen nënave. Në Gjermani, diagnoza preimplantative është lejuar që nga viti 2013 dhe kufizimet juridike janë të njëjta me ato në Zvicër, Mjekët në Zvicër së shpejti do të kenë të drejtë të hulumtojnë embrionet pas një fekondimi artificial. Këtë do të mund ta bëjnë me qëllim zbulimin e veçorive të... 

Në Shkup, Zaev e Xhaferi falën bashkë Bajramin

Manifestimi qendror i faljes së namazit të Bajramit u mbajt në xhaminë Mustafa Pasha në Shkup, ku përveç numrit të madh të besimtarëve, të pranishëm ishin edhe kryeministri Zoran Zaev dhe kryeparlamentari Talat Xhaferi. Besimtarë të shumtë të fesë islame në Maqedoni, ishin mbledhur në Xhaminë e Mustafa Pashës në Shkup për ta falur Kurban Bajramin apo siç njihet ndër shqiptar... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch