Home » Archive for Shtator 10th, 2017

Qeveri e krizës dhe dëshprimit

Shkruan: Nehat Hyseni Kriza politike e Republikës së Kosovës po riciklohet gjithënjë e më tepër, duke u stërpërsërsëritur deri në pafundësi. Madje, çdo herë e më tepër po merr forma edhe më të rënda, që e ka lodhur e stërlodhur e demoralizuar deri në ekstrem popullin e Kosovës, e sidomos të rinjtë, të cilët kanë humbur shpresat se do të shohin “dritë në fund të... 

Aksidenti fatal vdes fëmija 13 vjeç në fshatin Lluçan, Komuna e Bujanocit

13 vjeçari nga Tërnoci i Bujanocit ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lluçan ku një automjet ka goditur djaloshin 13 vjeçar i cili ishte me biçikletë. Për pasojë ka humbur jetën Adonis Adili nga fshati Tërnoc. Ngushllime Familjes “Adili” nga Ternoci nga stafi i KosovaLindore.com  Read More »
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch