Home » Archive for Shtator 12th, 2017

Dorëhiqet kryetari i nëndegës së PDSH-së të fshatit Zhunicë

Të nderuar anëtarë të kryesisë së nëndegës të PDSH-së në Zhunicë, Të nderuar delegatë të kuvendit të VI zgjedhor të nëndegës të PDSH-së në Zhunicë, Simpatizues dhe ju aktivistë të palodhshëm të kësaj nëndege Duke parë ngjarjet pas zgjedhore të 24 Prillit 2016 të zhvilluara brenda subjektit tonë politikë Partisë Demokratike Shqiptare; Duke parë rrugën e cila sipas... 

Çka është përçarja ?

”Hafiz Dalliu tregon që në vitin 1908 kur Refik Bej Toptani që ishte kryetar i Xhemijetit (Xhon Turqve) të Tiranës dhe një nga pak propagandistët e shqiptarizmit, nisi të shpërndajë disa abetare me gërma latine në qytet, u përballë me rebelimin e popullit, hoxhallarëve, oficerëve, qeveritarëve, tregtarëve dhe pasanikëve. Propaganda kundër të mësuarit të gjuhës shqipe dhe të... 

Mbreti i ri i hiperveturave

Me më shumë se 1000 kuajfuqi dhe me pako të lehtë, Mercedes-AMG premton se Project One do të ofrojë performanca si të bolidëve të Formula One Me Project One, Mercedes-AMG ka dalë në krye të hiperveturave. Me më shumë se 1000 kuajfuqi dhe me pako të lehtë, Mercedes-AMG premton se Project One do të ofrojë performanca si të bolidëve të Formula One. Ky automobil mund të përshpejtojë... 

Futbollisti shqiptar i Baselit i shënon Manchester Unitedit (video)

Ylber Lokaj shënoi një gol mjaft të bukur me kokë për rezultatin 3:2, derisa United fitoi 4:3 Futbollistët shqiptarë nuk luajnë vetëm në ekipet e para, por edhe në kategoritë e reja. Shumë lojtarë shqiptarë luajnë për të rinjtë të Baselit. Në ndeshjen e fundit ndërmjet Manchester Unitedit dhe Baselit në Ligën e Kampionëve, për të rinj, ka shënuar edhe futbollisti shqiptar,... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch