Home » Archive for Tetor 3rd, 2017

Apel për bashkim në një Bashkësi Islame të vetme dhe unike të shqiptarve në Luginë të Preshevës!

Shkruan: Nehat Hyseni Organizimi institucional i strukturave islame, imamëve dhe xhamive në Luginë të Preshevës len shumë për të dëshiruar. Madje, mund të thuhet se ekziston një kaos i vërtetë! Këtu imamët i japin vetes të drejta të “kalifëve”, ose të autoritetit fetar suprem, ku secili grupacion ka filozofi të veçantë dhe shet paturpësisht mjegull, ç’organizim... 

Nuk i vazhdohet mandati drejtorit të “Moravicës” Gazmend Aliu

Këshilli mbikqyrës sot ka emëruar Zihni Kamberin për drejtor të ndërmarrjes “Moravica” në Preshevë. Edhe pse kjo ndërmarrje është ndërmarrje komunale, për ndryshimet në kreun e saj sot me një komunikat për publikun u paraqit subjekti politik Alternativa për Ndryshim. Në komunikatën e APN-së ndër të tjera thuhet se “Pas 10 marsit për një periudhe te shkurtër, NP Moravica... 

Bunjaki publikon listën për Ukrainën e Islandën, shpreson në befasi

Bunjaki ka deklaruar se dy ndeshjet e ardhshme nuk do të jenë të lehta për Kosovën, por nuk e ka përjashtuar mundësinë që ekipi përfaqësues i Kosovës të befasojë kundërshtarët. Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, ka publikuar listën prej 23 futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e fundit të ciklit kualifikues për Botërorin “Rusia 2018”, kundër... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch