Home » Archive for Tetor 4th, 2017

Recension – ATDHEU DUHET ME PUNË E JO ME FJALË

Nga PhD.C. Izet S. Miftari Recension në përurimin e librit “Thesar Kombëtar i Mërgatës Shqiptaqre në Suedi” në dy vëllime 7 dhe 8, Studime e Epër pranë varrezave të 117 martirëve – Vushtrri, më 20 korrik 2017   Të nderuar të pranishëm, më lejoni që në emër të kryetarit të komunës në Vushtrri Prof. Bajram Mulaku, i cili në pamundësi të jetë këtu, të them disa... 

Piza ,qytet pellazg – etrusk

E dini që qyteti Piza në  regjionin e Toskanes ishte ndërtuar  pra Luftës së Trojes ? Pak nga ne e kishim ditur se dikur ne siujdhesen Italike    të gjithë banorët e asaj ane të Adriatikut e flitshin të njëjtën gjuhë po si ilirët e brigjeve të Adriatikut Lindor e më tutje po sikur ata banorët e lashtë Azisë së Vogël Unë personalisht e falënderoj shqiptaren e madhe Nermina... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch