Home » Archive for Tetor 10th, 2017

Opinion – ZYRA PËR PRESHEVË, BUJANOC DHE MEDVEGJË NË GJILAN, PËR QYTETARË TË LUGINËS, APO PËR MANIPULIME PARTIAKE DHE INTERESA TË NGUSHTA?!

Zyre për përçarje politike, fitimin e votave dhe realizimin e interesave të ngushta. Kjo është e ashtuquajtura Zyra për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë me seli në Gjilan. Kjo është themeluar në bazë të Rezolutës së 6 qershorit 2013 në Kuvendin e Rep. të Kosovës ku decidivisht theksohen detyrat që duhet zbatuar në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të tri komunave shqiptare... 

Katalonia shtyn vendimin për pavarësi, pret dialog me Madridin

“Propozoj suspendimin e hyrjes në fuqi të deklaratës së pavarësisë për të nisur bisedimet dhe për të arritur një marrëveshje”, ka thënë Puigdemont në Parlamentin katalonas. Lideri i Katalonisë, Carles Puigdemont, të martën ka deklaruar pavarësinë e regjionit nga Spanja, por ka thënë se kjo do të hyjë në fuqi pas bisedimeve zyrtare me Madridin. “Unë konsideroj që... 

Portugalia në Botëror, Zvicra në “play-off”

Zvicra do të luajë në ‘play-off’ për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror. Zvicra ka pësuar humbjen e vetme në kualifikime, por që i ka kushtuar shumë. Tashmë ajo do të luajë në “play-off” për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror, shkruan albinfo.ch. Zviceranët kanë pësuar humbje nga Portugalia me rezultat 2:0 në Lisbonë. Johan Djourou në minutën e 41-të ka... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch