Home » Archive for Tetor 11th, 2017

Kombëtaret që kanë siguruar pjesëmarrjen në Botëror

Pas Evropës, edhe Amerika Latine ka dhënë emrat e kombëtareve që shkojnë direkt në Botërorin e vitit 2018 Nga Evropa tashmë janë kualifikuar Franca, Spanja, Gjermania, Anglia, Portugalia, Islanda, Belgjika, Polonia dhe Serbia që i bashkohen Rusisë.  Në “Play-Off” do të luajnë Italia, Kroacia, Suedia, Zvicra, Greqia, Danimarka, Irlanda e Veriut dhe Irlanda. Shorti për “Play-Off”... 

Kryeministri Haradinaj na premton Preshevarëve shtetësi të Kosovës,kurse Presidenti Thaçi kërkon për Kosovarët shtetësi shqiptare

Shkruan: Refik HASANI Kryeministri i Kosovës, z.Ramush Haradinaj, sivjet më datën 23 maj në Gjilan në cilësin  e të  nominuarit për Kryeministër të Kosovës, thekson, citojm: ,,Shteti i Kosovës  duhet me ua dhanë shtetësinë, të gjithë qytetarëve të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës”. Kurse sot datë, 11 tetor 2017,Presidenti i Kosovës,z.Hashim Thaçi,në takimin që u... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch