Home » Archive for Tetor 14th, 2017

LR-PDSH vazhdon aktivitetin e saj duke formu këshillat inicues te Forumit të Gruas dhe atij Rinor

Sot, në selinë e LR-PDSH-së, u mbajt takimi i parë me Zonjat e këshillit inicues të Forumit të Gruas të kësaj lëvizje. Në këtë takim u diskutua situata aktuale politike në Preshevë si dhe për aktivitetet e mëtutjeshme që ka në plan të ndërmarrë Lëvizja për Reforma në PDSH. Zëri dhe roli i gruas duhet të fuqizohet çdo ditë në shoqëri, edhe pse barazia dhe përfshirja nuk... 

Atentatorët e Serbisë ndaj ardhmërisë së shqiptarve të Preshevës

Shkruan: Nehat Hyseni Atentati i Qeverisë së Serbisë ndaj pushtetit lokal dhe demokracisë së shqiptarve në komunën e Preshevës, që u realizua me imponimin e të ashtuquajturit “Organ i Përkohshëm”, dmth masave të dhunëshme në komunën e Preshevës, që u vendosën nga Qeveria e Serbisë, më 14 shtator 2017, kanë filluar të japin efektet shkatërruese të rrënimit demokracisë... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch