Home » Archive for Tetor 15th, 2017

POETĒT, BABALLARĒ TĒ POEZISĒ!

Konkursi Ndērkombētar i Poezisē “Ibrahin Rugova”,  i organizuar nga Klubi Letrar “Podguri” edicioni i III, 16 – 09- 2017 nē ISTOG, i dha mundēsinē poezisē tē haset me forma tē tjera shkrimi, pasi u ndesh me poezinē internacionale. Kjo ndodhi disa ditē mē parē nē Istogun e bukur tē Kosovēs, pranē Pejēs, aty ku rrjellin ujrat e kthjellta tē kētij vendi kaq... 

Radikalizmi në Burgjet e Kosovës, është i organizuar nga Serbia, përms Sokol Zogaj, Agron Rexha & co dhe hoxhallarëve të dirigjuar nga Serbia

Gjatë  qëndrimit tim në  burgjet e  Republikës së Kosovës, si i burgosur  politik nga  Fraksioni politiko-kriminal i EULEX-it, prej 16.10.2012 deri më 31.06.2016, në  detaje  kam pa çdo gjë  në lidhje  me shumë  dukuri.  Në mesin e  dukurive  më  shqetësuese ishte edhe  radikalizimi, ekstremizimi, rekrutimi, organizimi në grupe terroriste  islamike. Madje edhe Prokuroria... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch