Home » Archive for Tetor 21st, 2017

LR-PDSH nis aktivitetin për themelimin e nëndegëve të saj

Të nderuar qytetar të komunës së Preshevës LR-PDSH fillon me konsolidimin e vet politik dhe me krijimin e strukturave të veta. Hapi i rradhës që do të ndërmarrim para kuvendit është krijimi i nëndegëve nëpër të gjitha lokacionet e komunës sonë. Andaj ju informojm se më datë 25.10.2017 (E MËRKURË) me fillim në ora 19:30 bëhet themelimi i nëndegës së parë në fshatin RAHOVICË... 

KRIMOKRACIA NË SHQIPËRI. DREJTËSIA DHE POLITIKA IDENTIFIKOHEN ME KRIMIN

Nga Skënder S.KAPITI Si politika  ashtu edhe drejtësia në Shqipëri janë të kriminalizuara. Kur ambasadori amerikan u bënte thirrje shqiparëve në Shqipëri para zgjedhjeve që “ mos i votoni kandidatët me rekorde kriminale”, kjo a nuk do të thotë se këta kandidatë i kishin zgjedhur partitë e lidershipëve dhe të  prijsave të tyre të kriminalizuar.  Kjo thirrje është aktuale... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch