Home » Archive for Nëntor 1st, 2017

Qendra për punë sociale fiton donacion nga Danish Refugee Councill

Liridon Latifi, drejtor i Qendrës për punë sociale në Preshevë  ka njoftuar mediat lokale se ky institucion ka fituar një projekt të rëndësishëm nga organizata Danish Refugee Councill nga Danimarka. Ky projekt parasheh ndërrimin e kulmit dhe vendosjen e rampës për personat me nevoja të veçanta. Drejtori Liridon Latifi ka deklaruar se iu është dashur një angazhim i madh që ta fitoj... 

GJONPEPAJ – SHKOLLA E PARË SHQIPE NË TROPOJË

FRROK VUKAJ – Studiues   NË KUADËR TË 100-VJETORIT Më hollësi do të gjeni në librin tim “Rrugëtim arsimdashës i Tropojës”, Tiranë 2015 Frymëzuar edhe nga  ngjarjet  e kohës,  në  Nikaj-Mërtur,  me  kërkesën    e    atdhetarëve    vendas,    Sokol    Basha, Tunxh Miftari, Bek Selimi, Syl Martini, Murrec Sadria, Ukë Çuni, Fetë Sadiku, Myftar... 

Pas 100 vitesh filloi të punojë ora e drejtësisë për shqiptarët

Nga Skënder S.KAPITI Nuk ka më asnjë shpresë as politika,, as prokurorët, as Kryeprokurori A.Llalla dhe as Kryeministri Berisha, dhe as Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë për të sabotuar dhe penguar zbatimin e Ligjit të VETTING-ut.  Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë rrëzoi ankesën e Unionit të Gjyqtarëve të cilët kërkonin shfuqizimin e 25 neneve të tre ligjeve pasi sipas tyre... 

Klubi Poetik “TIRANA” në një takim me poezinë e ILIRIANA SULKUQIT!

Klubi poetik “Tirana” është një grupim poetesh dhe pasionantësh të poezisë, i cili ka vite që organizon veprimtari artistike me krijimtari poetike dhe filma por gjithherë jashtë vëmendjes se mediave që preferojnë më së shumti jetën roze, skandalet dhe jetën e vip-ave surrogat të krijuar artificialisht dhe shterpësish në këto vite tranzicioni në kryeqytetin tonë. Në ditët... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch