Home » Archive for Nëntor 3rd, 2017

LR-PDSH themelon edhe dy nëndegë në qytetin e Preshevës

Sonte në zyret e LR-PDSH-së u themeluan dy nëndegë të rëndësishme të qytetit të Preshevës, nëndega e vendëvotimit numër 8 dhe 9. Në këtë mbledhje konstituive u zgjodhen kryesitë si dhe strukturat udhëheqëse të nëndegëve në fjalë. Për kryetar të nëndegës numër 8 u zgjodh Granit Bilalli, kurse kryetar i nëndegës numër 9 Vigan Nuhiu. Suksese njësisë nr. 8 dhe 9 Nga sherbimi... 

Ardita Sinani reagon ndaj deklarates së Shqiprim Arifit

Të dashur qytetarë të komunës së Preshevës, Pas një periudhe gati dy mujore që nga marrja e postit nga zarfi i Qeverisë serbe, Shqiprim Arifi – kryetari i organit të dhunshëm, dje doli në konferencë për media. Sikur edhe në shumë raste tjera të paraqitjeve të tij publike, ai nuk tha gjë, pos që ndoti ambientin politik me shpifje dhe akuza të pabaza për kinse keqpërdorime, punësime... 

Zvicra fton 5 shqiptarë, është edhe Behrami

Në listën e tij janë edhe pesë futbollistët shqiptarë, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili. rajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviq ka bërë publike listën për dy ndeshjet e “Play-offit” ndaj Irlandës Veriore. Në listën e tij janë edhe pesë futbollistët shqiptarë, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili. Në... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch