Home » Archive for Nëntor 7th, 2017

Haradinaj kërkon fakte origjinale për kufirin me Malin e Zi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj takoi anëtarët e Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror. Ai kërkoi nga ta që të jenë profesional. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim informues anëtarët e Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me të cilët bashkëbisedoi për angazhimin dhe aktivitetin... 

“Kali i Trojës” apo kryetradhëtari i Luginës së Preshevës

Shkruan: Nehat Hyseni Se punët e pista antikombëtare krijojnë nevojën që të kamuflohen me “vizita” institucioneve e liderëve politikë gjithandej gjeografisë kombëtare të shqiptarve: Presidentit të Shqipërisë, Ilir Metës, kryeparlamentarit të Maqedonisë, Talat Xhaferit dhe refuzimit të tij nga Kryeministri Edi Rama, këtë më së miri e vërtetoi “kali i Trojës” i Qeverisë... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch