Home » Archive for Nëntor 9th, 2017

Berisha: Vuçiqi po planifikon popullimin e Preshevës me refugjat serb

Ish kryetari dhe kryeministri i Shqipëris, Sali Berisha ka akuzuar rëndë Aleksandër Vuçiqin rreth ngjarjeve të fundit në Preshevë. Siç raporton RTK Berisha ka deklaruar se Vuçiqi ka dhunuar kushtetutën dhe ligjet e veta për të zavendësuar udhëheqjen legjitime të Preshevës me disa vazal të tij. “Denoncuam me ashpërsinë më të madhe qëndrimet albanofobe të Vuçiq dhe të Edvin... 

Të shpëtohet Lugina e Preshevës nga dy qeveritë shqiptare, sepse ajo është “Perlë” e Shqiptarisë!

Shkruan: Nehat Hyseni Lugina e Preshevës, si pjesë e pa ndarë e trungut etnik të shqiptarve në Ballkan, me 1250 km2, paraqet “perlë” të gjeografisë shqiptare, meqë shtrihet në një territor me rëndësi të jashtëzakonëshme gjeostrategjike për rajonin dhe sidomos për Europën Juglindore. Kam përshtypjen se rëndësia e këtillë e këtij rajoni të banuar me shumicë shqiptare,... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch