Home » Archive for Nëntor 10th, 2017

PARTIA PËR VEPRIM DEMOKRATIK FILLON PËRGADITJET PËR ZGJEDHJET LOKALE TË 24 DHJETORIT

Tanimë opinioni në komunë të Preshevës është i njoftuar se kryetarja e Kuvendit republikan i ka shpallur zgjedhjet e parakohshme për 4 komuna në Serbi, ndër të cilat edhe për komunën e Preshevës dhe 24 dhjetori është caktuar data e mbajtjes së këtyre zgjedhjeve. Për këtë qëllim mbrëmë me fillim nga ora 18:00 u mbajt mbledhja e Kuvendit të degës së Partisë për Veprim Demokratik... 

LR-PDSH themelonë nëndegën e saj në fshatin Geraj

Lëvizja për Reforma vazhdon me themelimin e nëndegëve, ku sonte ne hapësirat e shkollës fillore të fshatit Geraj u zgjodh kryesia dhe strukturat e nëndegës. Përkrahje të madhe për kryetar të kësaj nëndege iu dha inxhinierit te makinerisë Bashkim Jashari. Këshilli iniciues vazhdon me themelimin e nëndegëve në mënyrë që të hyjë në zgjedhje fuqishëm. Shërbimi për informim... 

Distria Krasniqi, kampione e Evropës

Ajo mposhti në finale rumunen, Alexandra-Larisa Florian, në kategorinë -52 kg. Xhudistja nga Peja, Distria Krasniqi, i ka sjell Kosovës medaljen e artë nga Kampionati Evropian U-23, që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi, shkruan albinfo.ch. Krasniqi mposhti në finale rumunen, Alexandra-Larisa Florian, në kategorinë -52 kg. Ajo deri tek medalja e artë arriti pasi mposhti katër garuese. Rrethin... 

Apple rregullon problemet me tastierë

Problemi u shfaq kur njerëzit përditësuan telefonat e tyre në versionin 11.1 të sistemit operativ iOS. Apple ka adresuar problemet që shkaktonin gabime te disa iPhone sa i përket shkronjës “i” që në auto-korrekt u bënte “A” ose “?”. Problemi u shfaq kur njerëzit përditësuan telefonat e tyre në versionin 11.1 të sistemit operativ iOS. Në një postim në Twitter, Apple ka... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch