Home » Archive for Nëntor 18th, 2017

Rivaliteti i dy “zezonave” antishqiptare në komunën e Preshevës

Shkruan: Nehat Hyseni Dy parti politike të komunës së Preshevës, të cilat janë në garë për zgjedhjet e jashtëzakonëshme lokale të 24 dhjetorit 2017, realisht janë të “merituarit” e bllokadës së punës së Kuvendit Komunal të Preshevës dhe për shpërndarjen e tij pas një viti e gjysëm funksionimi. Me porosi nga Beogradi, PDSH dhe Ragmi Mustafa u kërcnua qysh në fillim se... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch