Home » Archive for Dhjetor 1st, 2017

Shqipëria dhe Kosova të reagojnë: Serbia terrorizon veteranët e Luginës së Preshevës

Me Marrëveshjen e Paqës së Konçulit të 2001, Serbia dhe ish-jugosllavia me akte ligjore kishin miratuar dhe ratifikuar Amnestinë ndaj luftëtarëve të UÇPMB-së! Kështu thuhet në medie, por kjo nuk është e tërë e vërteta! Luftëtarët Shqipëtarë në Luginë të Preshevës, pas majit të vitit 2001, u harruan, u lanë në mëshirë të armikut! Një pjesë e tyre, ikën në vendet perëndimore,... 

Reagimet e futbollistëve shqiptarë pas hedhjes së shortit

Në Grupin E, Zvicra do të ketë përballë Serbinë, Brazilin e Kosta Rikën. Futbollistët shqiptarë kanë reaguar pas hedhjes së shortit për Kampionatin Botëror, ku Zvicra do të ndeshet me Brazilin, Serbinë dhe Kosta Rikën. Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka është ndarë i kënaqur me shortin e sotëm për fazën e grupeve në Botëror. “Përshëndetje fansa, a jeni të lumtur me shortin... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch