Home » Archive for Dhjetor 6th, 2017

Të rinjtë dhe Forumi i Gruas së LR-PDSH-së takohen në selinë e partisë për tu organizuar rreth fillimit të fushatës zgjedhore

Nën organizim e shtabit zgjedhor, LR-PDSH fton Forumin e Gruas dhe atë Rinor për t’i nisë sa më të organizuar tubimet që do të jenë pjesë e fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 24 dhjetorit. Sot në zyrat e LR-PDSH kryesia e forumit të gruas me kryetarën Zana Ademi mbajtën takim ku diskutuan për përgatitjen e tubimit për hapjen e fushatës që është planifikuar të mbahet ditën... 

BDL dhe NRP dorëzuan listën zgjedhore

Bashkimi Demokratik i Lugines dhe Nisma e Re Për Preshevën kanë dorëzuar listën e këshilltarëve të mundshëm për asamblen e ardhshme komunale. Më datë 24 dhjetor BDL – NRP  do të garojë me nr 6. Bdl dhe subjekti më i ri politik Nisma e re për Preshevën garojnë si koalicion parazgjedhor në zgjedhjet e ardhshme.  Read More »

Intervistë me Prof.dr.Zyhdi Dervishi

UNË FALËNDEROJ SHUMË SHOQATËN E SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE SHQIPTARË ”PAPA KLEMENTI XI ALBANI”, NË SUEDI, PO BËNË NJË PUNË SHUMË TË VYER, NJË PUNË HYJNORE PËR TË AFIRMUAR VLERAT MË TË MIRA TË KULTURËS SHQIPTARE   Intervistën e zhvilloi Fazli Muharremi-Tali[1]   Fazli Muharremi-Tali: Arsyeja e bashkëpunimit me Shoqatën e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptar ”Papa... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch