Home » Archive for Dhjetor 7th, 2017

Gjykata Themelore e Gjilanit shpallë të pafajshëm “Grupin e Dobrosinit”

Të gjithë pjesëtarët e “Grupit të Dobrosinit” që akuzoheshin për kryerje të akteve terroriste në Dobrosin të Bujanocit, janë shpallur të pafajshëm nga Gjykata Themelore e Gjilanit, njofton Klan Kosova. Pjesëtarët e këtij grupi janë Valon Jashari, Skender Jashari, Gazmend Lakna, Qëndrim Rexhaj, Gazmend Xhemshiti, Muhamed Aliu, Skender Selmani, Abdullah Zogaj, Enver Musolli. Valon... 

Në zgjedhjet e 24 dhjetorit do të garojnë 8 subjekte politike

Preshevë – Përmbyllet zyrtarisht afati i dorzimit të listave zgjedhore për zgjedhjet e 24 dhjetorit. Në këto zgjedhje do të garojnë 8 subjekte politike, 7 subjekte janë shqiptare dhe një serbe. Radhitja e tyre në listën zgjedhore do të jetë si në vijim: 1. Alternativa për ndryshim – APN 2. Partia Demokratike Shqiptare – PDSH 3. Unioni Demokratik i Shqiptarëve – UDSH 4.... 

Radio Kontakt feston 20-vjetorin e themelimit me praninë e shumë personaliteteve

Një ndër radiot e para private në Shqipëri, radio Kontakti ka zhvilluar mbrëmë pritjen gala me rastin e 20-vjetorit të themelimit. Në ceremoninë festive, të konceptuar në një mënyrë krejt të veçantë, merrnin pjesë personalitete të politikës, përfaqësues të pushtetit legjislativ, ambasadorë e përfaqësues të trupit diplomatik, përfaqësues të sferës akademike, personalitete... 

Tarelli: UNË KAM THEKSUAR SE NUK NJOH SHOQATË TË DYTË NË EMIGRACION

Intervistë me Z. Kadri Tarelli, historian e publicist   UNË KAM THEKSUAR SE NUK NJOH SHOQATË TË DYTË NË EMIGRACION QË TË BËJË PUNË KAQ TË MADHE SIÇ BËJNË NJË KAQ TË MADHE SIÇ BËNË SHOQATA E SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE SHQIPTARË ”PAPA KLEMENTI ZI ALBANI”, NË SUEDI   Intervistën e zhvilloi Fazli Muharremi-Tali   Fazli Muharremi-Tali:Si janë raportet Shqipëri-Kosovë,... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch