Home » Archive for Dhjetor 9th, 2017

LR-PDSH hap fushatën parazgjedhore

Me moton – Shpresë e Re – para një numri të madh të pranishmëve Lëvizja për Reforma hapi fushatën parazgjedhore dhe prezantoj kandidatët për këshilltarë të asamblesë së ardhshme komunale. Ky tubim madhështorë filloi me intonimin e hymnit kombëtarë si dhe me një minut heshtje për nder të dëshmorëve të rënë. Tubimin e përshëndetën kryesuesi i Forumit Rinor si... 

PVD mbrëmë ka hapë fushatën parazgjedhore me një tubim masovik

Mbrëmë në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Partia për Veprim Demokratik shpalosi programin zgjedhor dhe bëri prezantimin e kandidatëve për këshilltarë të listës zgjedhore të PVD – së. Masa e madhe e qytetarëve të komunës së Preshevës dhe atmosfera madhështore e këtij tubiimi vulosi fitoren e padiskutueshme të Partisë për Veprim Demokratik dhe të Ardita Sinanit... 

“Dreqi i madh” në Luginë të Preshevës!

Shkruan: Nehat Hyseni Pas bllokadës agresive të “njeriut të mirë” të Serbisë, siç e quan Presidenti Aleksandar Vuçiq kryetarin e APN-së, Shqiprim Arifin, më 25 prill 2017 në një konferencë për media në Leskovc, dhe të PDSH-së së Ragmi Mustafës, dmth autorit të “Zahvallnicës” (Mirënjohjes) ndaj Vuçiqit “për kontributin e tij ndaj shqiptarve të Luginës së... 

Dr. Luter Kreshpa sjell pikturat e pasionit në Muzeun Historik Kombëtar – “Të ndjekësh ëndrrat”

“Të ndjekësh ëndrrat”, kështu quhet ekspozita me autor mjekun e njohur DrLuter Kreshpa e cila do të hapet të dielën më 10 dhjetor ora 11.00 në Muzeun  Historik Kombëtar. Eshtë një koleksion prej 93 piktura, kryesisht natyra të qeta dhe peizazhe, por edhe disa portrete e skica të cilat do të vijnë për publikun. Tablotë e një stili realist të sjellin pranë natyrën, të cilën... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch