Home » Archive for 19 Shkurt, 2018

Sot në seancën e parë të Kuvendit Komunal u zgjedh kryetari i Komunës dhe i Kuvendit, si dhe anëtarët e Këshillit Komunal të Preshevës

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqipërim Arifi u zgjodh kryetar i Komunës, për kryetarë të Kuvendit është zgjedhur  Sami Salihu i Lëvizjes për Reforma të PDSH-së, kurse zëvendës i tij është  zgjedhë Branko Trajkoviq nga lista serbe. Në seancën e Konstituive të mbajtur sot në sallën e madhe të Kuvendit Komunal, u verifikuan mandatet e 38 këshilltarëve të dalë nga... 

Si ta njofim historinë tonë-Radovan Zogoviqi

Nga Fahri Xharra Të thuash të vërtetën e ndaluar; të thuash një të vërtetë që kërcënon me vdekje  është shumë e vështirë, nëse jo për diçka tjetër atëherë si e thoshte At Donat Kurti “Prej jush unë nuk pres kurr nji të mirë, edhe pse deri më sot nuk i kam bâ kurrkuj keq. Mue nuk më bân përshtypj as vdekja as burgu, por më vjen keq se më mbeti puna pergjysë. “  (At... 

VironKona:RECENSË PËR LIBRIN “VULLKAN I SHPËRTHITHUR” I POETIT BAJRAM MUHARREMI – BISTRICA

Shkurt, 2018                                       Nga Viron Kona, Anëtar Nderi i Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Klementi XI Albani”, Suedi RECENSË PËR LIBRIN “VULLKAN I SHPËRTHITHUR” I POETIT BAJRAM MUHARREMI – BISTRICA                    E shtrenjta Dardani!             “Stuhia u mundua dhe rrënjët të... 

Në festimet e 10-vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Prishtinë, 17 shkurt 2018

Kongresmeni Amerikan Eliot ENGEL- mik i madh i Shqiptarëve, z. Harry BAJRAKTARI – atdhetar i madh lobues e kontribues i Cështjes Kombëtare Shqiptare, i Lirisë, Pavarësisë e Shtetësisë së Kosovës, Rita ORA – shqiptare e artiste e madhe me famë botërore.  Read More »

Dje, 18 shkurt 2018. Vazhdoi Festa e 10-vjetorit te Pavaresise se Kosoves…!

Prof. dr. Sali BERISHA – ish president e ish-kryeminister i Shqiperise, z. Lulzim BASHA – kryetari i PD e Opozites ne Shqiperi, z. Harry BAJRAKTARI – Nderi i Kombit, z. Rrustem GECAJ – Nderi i Kombit, av. Rasim HASANAJ – vllai i Azem HAJDARIT – ish kryetar i Komitetit te Kulteve te Shqiperise e keshilltar i Kryetarit te PD te Shqiperise, ambasadori e historiani Mal... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch