Home » Archive for 21 Shkurt, 2018

Nesër seanca e Kuvendit të Kosovës per demarkacionin, Vetevendosja e kundërshton

Seanca e Kuvendit të Republikës së Kosovës, do të mbahet gjatë ditës së nesërme në orën 11:00. Në senancë pritet të hidhet në votim demarkacioni i kufirit të Kosovës me Malin e Zi, Edhe pse janë mbledhur për ta proceduar në Kuvend, çështja e procedimit të Projektligjit për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Kosovës dhe Malit të Zi i ka gjetur... 

Ja pse ka degraduar edhe sistemi i mirënjohjeve dhe dekoratave në Shqipëri dhe në Kosovë

Nga Skënder S.KAPITI Shkak për këtë shkrim është fakti se shumë personalitete dhe media të shquara dhe meritore në Kosovë refuzuan dekoratat e dhena për dhjetëvjetorin e Pavaresise se Kosovës akorduar nga Presidenti aktual H.Thaçi. Me sa kam vëzhguar , ndjekur dhe lexuar arsyet e ketij refuzimi, une gjykoj se nuk ka se si që të mos degradojë ,të korruptohet dhe të  mos ketë... 

Z. Aleksandër Vuçiq: EDHE JU PO KËRKONI KOMPROMISË ME SHQIPTARËT

Aleksandër Vuçiq: EDHE JU PO KËRKONI KOMPROMISË ME SHQIPTARËT, MOS HARRO SE VET PAVARËSIA E KOSOVËS NË KUFIJTË AKTUAL ËSHTË NJË KOMPROMIS MAKSIMAL I DHIMBSHËM PËR SHQIPTARËT E KOSOVËS Njohja e Kosovës në kufijtë aktual të Kosovës nga Ju dhe Serbija, do të ishte në interes tuaj dhe të vet Serbisë dhe do ta lani ata pak fytyrë që ju ka mbetur karrshi masakrave 100 vjeçare... 

Z. BORIS TADIC: PO KËRKONI KOMPROMISË ME SHQIPTARËT

BORIS TADIC: PO KËRKONI KOMPROMISË ME SHQIPTARËT, MOS HARRO SE VET PAVARËSIA E KOSOVËS NË KUFIJTË AKTUAL ËSHTË NJË KOMPROMIS MAKSIMAL I DHIMBSHËM PËR SHQIPTARËT E KOSOVËS Njohja e Kosovës në kufijtë aktual të Kosovës nga Ju dhe Serbija, do të ishte në interes tuaj dhe të vet Serbisë dhe do ta lani ata pak fytyrë që ju ka mbetur karrshi masakrave 100 vjeçare që i keni... 

SKANDALET E PROGRAMIT VJETOR TË MINISTRISË SË KULTURËS: Miliona denarë brenda familjes!

Bashkëshortët, Burhanedin Sali dhe Nadire Ismaili Sali, që figurojnë si persona të autorizuar në dy shoqata “Tingujt e Karshiakës” dhe “Inovacion”, është një prej rasteve të spirales ku gërshetohen emra fituesish dhe projektesh të paguara mirë. Nadirja, është po ashtu edhe motra e sekretares në Kabinetin e sekretarit shtetëror në Ministrinë e Kulturës, Valmir Azirit Rastet... 

Duke thënë se jam shqiptar . kryeministri Zaev e tha të vërtetën e madhe

” Unë nuk di të flas në gjuhën shqipe pasi gjuhën shqipe nuk e kan gjuhë amë, por gjuhën e stër-stër-stër gjyshërve, por nuk është me rëndësi njeriu si flet, por si ndjehet. Unë ndjehem shqiptar ortodoks .” përfundon kryeministi Zaev. Pra ? Është e vërtetë se Radmila Sheqerinska  për nga gjyshja është një shqiptare ortodokse , por çfarë ka këtu të frikshme ? Edhe... 

TIRANA DHE PRISHTINA TË MOS BËJNË GJUMË PA RIPARUAR SHTËPITË E SHQIPTARËVE TË MITROVICËS

Nga Nuri Dragoj[1]   Pa Mitrovicën nuk ka kuptim Kosova Politika kombëtare nuk duhet ta harroj për asnjë çast “çështjen Mitrovica”     Libri i Ramadan Kelmendit “Gërshetime faktesh në përplasjet politike”, na tregon se Mitrovica është zona e betejave të mëdha, që kanë hyrë në histori si emblema e saj. Ajo është kapilari që lidh sakrificat mbinjerëzore të shqiptarëve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch