Home » Archive for Mars 3rd, 2018

Shaqiri e Hadergjonaj startues për ekipet e tyre

Xherdan Shaqiri nuk ka shënuar këtë javë në Premier Leauge  por skuadra e tij ka arritur të marrë një pikë në udhëtim tek Southamptoni që mund të jetë vendimtare në fund të sezonit për të shpëtuar Stoke pa rënë nga liga. Shaqiri ka qenë në titullar edhe në këtë ndeshje dhe është vlerësuar me notën 6.6. Ndërsa skuadra e Florent Hadergjonajt është mposhtur në udhëtim... 

DOLI NGA SHTYPI ANTOLOGJIA E 60 POETËVE SHQIPTARË, SUEDEZË DHE TË TJERË

Nga Hysen Ibrahimi – kryetar i Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI – Albani”, Suedi.   FESTIVALI VII I POEZISË ”SOFRA POETIKE” – BORÅS, 2018 Botues: Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI – Albani” në Suedi, në bashkëpunim me Qendrën Kulturore Shqiptare ”Migjeni” në Borås. Antologjia e tretë... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch