Home » Archive for Mars 4th, 2018

Prej Indisë deri në Serbi – falsifikimet serbe

Ikni se Serbët e morën historinë botërore. “ Duke kërkuar për rrënjët serbe Ognjen Raduloviq shkruan se Gadishullin Ballkanik së pari e kishin banuar serbët të cilët pastaj e vërshuan Europën. Serbët sipas tij nuk erdhën këtu , por që nga këtu e filluan jetën, Nëndanubi është djepi i civilizimit europian e pastaj edhe i atij botëror.” Kështu ,pra fillon historia sipas tyre... 

Përmbysja e historisë dhe progresit nga klani PAN i Republikës së Kosovës

Shkruan: Nehat Hyseni Dështimet e njëpasnjëshme të gangsterizmit, në esencë provincial dhe primitiv, të pushtetmbajtësve aktualë, që shtiren si “çlirimtarë”, me demek si “krahu i luftës”, e përdhosën imazhin e Republikës së Kosovës dhe na kompromituan para botës së civilizuar, për faqe të zezë! Kjo dukuri dekadente, nuk ka lidhje me atdhetarizëm, mirëqeverisje... 

“IDEOLOGU I PUTINIT” DHE FILOZOFI MË I RREZIKSHËM NË BOTË: Kush është Aleksandar Dugin dhe ç`kërkon në Maqedoni?

“Ideologu i Putinit”, “truri i Putinit”, “Rasputini i ri”, për filozofin Aleksandar Dugin flitet se ai thotë atë që Putin e mendon. Për të theksuar ndikimin e tij në politikën e jashtme të Rusisë, e quajnë edhe njeriu që sundon nën hije. Dugin është nacionalist ekstrem rus dhe teoricien i konspiracionit të imperializmit rus, një kritik i ashpër i liberalizmit. Profesor... 

Vrasja e Ivanoviçit, zbulohet emri i pronarit të makinës që përdorën atentatorët

Ministri i Brendshëm, Flamur Sefaj në Interaktiv të KTV-së ka bërë të ditur se Policia e Kosovës e di emrin e pronarit të veturës nga e cila dyshohet se është kryer vrasja e Oliver Ivanoviqit. “Ka ndodh një vrasje në rajonin verior. Vrasja është bërë ndaj një personaliteti politik. Policia menjëherë ka filluar me hetimet. Pas asaj janë dërguar njësitë nga qendra, pra nga... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch