Home » Archive for Mars 7th, 2018

NDIZEN FLAKADANËT E LIRISË – PËRMBYLLET EPOPEJA E UÇK-SË

Një zjarr i madh i ndezur në fshatin Prekaz ka shënuar Natën e Zjarreve manifestim që mbahet çdo 7 mars. Zjarre të ngjashme janë ndezur edhe në të gjitha vendet e Kosovës ku janë zhvilluar betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky manifestim përmbyll Epopenë e UÇK-së që ka filluar më 5 mars për nder të rënies së komandnatit legjendar Adem Jashari dhe... 

Forumi Rinor Rahovica me sukses mbylli iniciativen humanitare

Komunikate per opinionin e gjere! Te nderuar vellezer e motra;Forumi Rinor Rahovica me sukses mbylli iniciativen per blerjen e baneses ne Presheve, per familjen e te ndjerit ages Bejzad nga Shoshaja e Eperme! U deshten vetem 18 ore per tu siguruar te hollat. Shume perfundimtare e siguruar eshte; 13.900 franga 13.790 €uro Allahu ju shperblefte te gjitheve (donatoret si dhe anetaret e FRR-se) per... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch