Home » Archive for Mars 9th, 2018

Policia dhunon dy shkrimtarët shqiptarë: nuk lejon festimet e 7 Marsit

Në pikën administrative të Mutivodës që lidh Medvegjën dhe Kosovën , dje u ndaluan shkrimtarë të Luginës së Preshevës , Rrahman Hyseni dhe Bilall Maliqi të cilët mbajtën 3 orë në kontroll me pretekstin se kishin 3 libra shqip me poezi. Këta së bashku me të tjerë ishin nisur për në vizitë të shkollave shqipe në Medvegjë në shënimin e ditës së mësuesit “7 Marsi”. Policia... 

Berisha i lumtur për golin

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha ishte protagonisti i madh i sfidës mes Borussias së Dortmundit dhe Salzburgut, duke shënuar dy gola në fitoren e austriakëve në këtë udhëtim të vështirë. Në një lidhje për emisionin e Ligës së Evropë në “Supersport” ai shprehu emocionet e për këtë dygolësh, që i jep shanse shumë të mira skuadrës së tij për t’u kualifikuar. “Është... 

LIMAJ: U KONSTATUA AJO QË E KAM THËNË QYSH NË FILLIM PËR RASTIN

Fatimir Limaj ka thënë se me vendimin e sotëm të Gjykatës përfundimisht u konstatua ajo që ai e ka deklaruar qysh prej fillimit se nuk ka asnjë fakt dhe asnjë provë që e implikon në ndonjë lloj përgjegjësie për rastin për të cilin sot u dha vendimi. Ai ka shkruar kështu në rrjetin social Facebook. Gjykata Themelore e Gjakovës, sot ka shpallur vendimin ndaj Fatmir Limajt, i akuzuar... 

Federica Mogherini: Është koha për të mbyllur plagët e së kaluarës dhe të merren hapa të rinj

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka thënë se është koha për të mbyllur plagët e së kaluarës dhe për të ndërmarrë hapa të rinj për të garantuar stabilitet në rajon dhe në mbarë Evropën, përcjell Telegrafi. Duke folur rreth çështjes së Kosovës dhe rajonit të Ballkanit Perëndimor, ajo, në një opinion të saj ka shkruar se “është... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch