Home » Archive for 2 Prill, 2018

Poezia është e fuqishme me mesazhet e saj

Në Boros të Suedisë për të shtatën herë me radhë u mbajt Festivali “ Sofra poetike” në të cilin pos krijuesve dhe dashamirëve të fjalës së shkruar, morën pjesë edhe shkrimtar suedez dhe të komuniteteve tjera që jetojnë në këtë vend skandinavv. Zyrtarja e lartë e Komunës së Borosit, Ida Lenemark, foli fjalë miradije për kontributin që po jep QKA “ Migjeni” e këtij... 

Lajm nga Portali “Limit.al” per 46 te shpallurit ne kerkim ne Qarkun e Kukesit

Organet e Drejtësisë dhe të Policisë kanë shpallur në kërkim 46 vetë të Qarkut të Kukësit. Po qarkullon një listë emërore e tyre. Tek emrat e disave ka dhe shënime të vecanta. Gjatë natës së  djeshme, në të gdhirë të  1 prillit 2018, u ekzekutuan 23 urdhër-ndalime për pjesmarrës në Protestën tek Tuneli i Kalimashit.  Pra, sipas kësaj Liste janë dhe 23 të tjerë që... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch