Home » Archive for 3 Prill, 2018

Në muajin prill në Bujanoc shfaqet premiera e filmit ‘’Shpresa e Humbur’’

Më 18 prill në Bujanoc do të jepet Premiera e filmit dokumetar “Shpresa e Humbur” . Filmi është në regji të Valton Jakupit dhe producentin Daniel  Hoffman. Pjesë e këtij filmi do të jetë edhe aktorja nga Presheva Xhemile Sadriu. Ky film paraqet jetën e mërgimtarëve dhe migrimin e shqiptarëve ndër vite si pasojë e regjimit por dhe kështuve të vështira ekonomike. Pra ky film... 

Doli nga shtypi libri i titulluar ”DHEMBJE DHE KRENARI” i autorit Bahri Shyti

Fjala e redaktorit të librit, z. Hysen Ibrahimi[1]   KRIJIMTARIA E POETIT BAHRI SHYTI E RUAN FRESKINË DHE BESNIKËRINË NË LIDHJE ME JETËN Para vetes kemi librin e tretë të radhës me poezi ”DHIMBJE DHE KRENARI”, pas librave të mëhershëm të titulluar “KOSOVË TY TË PËRKULEM” (2016) dhe ”LOT E KËNGË TË MËRGIMTARIT” (2017) të poetit Bahri Shyti. Meqë kemi të bëjmë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch