Home » Archive for 6 Prill, 2018

Distria Krasniqi, e artë në “Antalya Grand Prix 2018”

Distria Krasniqi, ka rrëmbyer Medaljen e Artë “Antalya Grand Prix 2018” në kategorinë 52 kg ndërsa Fjolla Kelmendi, të argjendtën. Xhudistet kosovare kanë shënuar sot në Turqi suksesin e radhës. Kështu, Distria Krasniqi, ka rrëmbyer Medaljen e Artë “Antalya Grand Prix 2018” në kategorinë 52 kg ndërsa Fjolla Kelmendi, të argjendtën, në kategorinë 48 kg. Për të arritur... 

Haradinaj dhe përfaqësuesi i Departamentit Amerikan flasin për Ushtrinë e Kosovës

Në këtë takim u bisedua për situatën aktuale në Kosovë dhe rajon, procesin e transformimit të FSK-së në Ushtrinë e Kosovës, dialogun Kosovë – Serbi, etj. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një rol jetik për të gjitha proceset nëpër të cilat po kalon Kosova”, ka thënë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me drejtorin për Çështjet... 

Kamberi: Reciprociteti i patjetërsueshëm

Në konferencën “Skenarët e Finales së Madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, të organizuar nga RIDEA Institute dhe Balkans Policy Research Group të mbajtur sot në Prishtinë, kryetari i Bujanocit z. Shaip Kamberi potencoi se “Lugina e Preshevës duhet të jetë e përfaqësuar në mënyrë përmbajtësore në bisedimet Kosovë – Sërbi dhe se reciprociteti është i... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch