Home » Archive for 9 Prill, 2018

Talat Xhaferi është shprehur skeptik për hapjen e kufirit Miratoc-Llojan

Kjo paraqt një lajm të keq për shqiptarët e Kumanovës dhe Likovës, për të cilët hapja e këtij vendkalimi ka rëndësi të veçantë për lidhje me familjarët e tyre në Luginë, transmeton Gazeta Lajm. Sipas Xhaferit Beogradi paraqet problem edhe pse deri tani dihej se në pjesën serbe janë kryer të gjitha përgatitjet e nevojshme. Për këtë arsye kanë lindur dyshime se Reçica dhe... 

Këto ushqime duhet të hani për të rënë në peshë

Në ditët e sotme mbetet ende problem se çfarë ushqimesh duhet të konsumojmë për të humbur peshë por nutricionistët kanë treguar se është më e thjeshtë se sa e mendojmë. Susie Burrell, dietologia e famshme australiane rendit listën e ushqimeve më të mira që na ngopin dhe nuk na japin kalori të panevojshme. Supa Çaji jeshil Gjiza Peshku i bardhë Kosi./sn/  Read More »

Gjuriq: Thaçi po bën thirrje për luftë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se “kërcënimeve të Serbisë do t’u përgjigjemi sikur 19 vjet më parë”. Gjuriq ka thënë se me këtë deklaratë, Thaçi, po kërcënon me armë dhe po bën thirrje për luftë, shkruan Tanjug, përcjell Klan Kosova. “Thaçi nuk po e fsheh më... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch