Home » Archive for 10 Prill, 2018

DEBAT PUBLIK, ME TEMËN: “DIVERSITETI FETAR DHE NDIKIMET E HUAJA NDËR SHQIPTARË”

N J O F T I M                           Shoqata për Trashëgimi dhe  Krijimtari Kulturore e Luginës së Preshevës, me seli në  Preshevë                            O R G A N I Z O N    DEBAT PUBLIK, ME TEMËN: “DIVERSITETI FETAR DHE NDIKIMET E HUAJA NDËR SHQIPTARË”   Koha dhe vendi i mbajtjes: e enjte, më 12 prill 2018, ora 17,... 

Diaspora Shqiptare e Amerikës e interesuar të investojë në sistemin bankar në Kosovë

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur përfaqësuesit e Rrjetit të Bizneseve të Diasporës Shqiptare me seli në SHBA, të kryesuar nga presidenti Nazar Mehmeti, sekretari i Përgjithshëm Ismet Smajli dhe drejtorin Naim Dedushaj. Guvernatori Mehmeti falënderoi delegacionin e Rrjetit të Bizneseve të Diasporës Shqiptare në SHBA për interesimin... 

Liverpooli e dëshiron mesfushorin e Kosovës

Paraqitjet e tij të mira kanë rënë në sy të disa skuadrave evropiane, e në mesin e tyre edhe Liverpooli. Njëri nga futbollistët më të mirë të Kosovës është Valon Berisha, i cili luan në Red Bull Salzburg. Paraqitjet e tij të mira kanë rënë në sy të disa skuadrave evropiane, e në mesin e tyre edhe Liverpooli, shkruan albinfo.ch. Mediat angleze raportojnë se “Të Kuqtë”... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch