Home » Archive for 11 Prill, 2018

Çdo raketë e SHBA-së do të rrëzohet nga Rusia

Ambasadori i Rusisë në Liban ka thënë se çdo raketë e nisur në Siri nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do të rrëzohet. Alexandar Zasypkin këto komente i ka dhënë duke iu referuar një deklarate të presidentit rus Vladimir Putin si dhe shefit të shtabit të forcave të armatosura ruse. Sipas tij çdo nisje e raketave amerikane, janë një hap që mund të shkaktojë përshkallëzim... 

Gjykata e Hagës e dënon me 10 vjet burg Sheshelin

“Ultra nacionalisti Vojisllav Sheshel shpallet fajtor”, është titulli i televizionit zviceran “SRF”, ndërsa më pas tregon se ish lideri i radikalëve serbë dënohet me 10 vjet burg, por s’do të shkojë në qeli. Dhoma e Apelit e Tribunalit të Hagës ka dënuar Vojislav Sheshelin me 10 vjet burgim. Ai akuzohet për krimet më të rënda kundër civilëve jo-serbë në Kroaci, Bosnjë... 

Më 13 prill 2018 (e premte), promovohet libri “Misionarja e paqes”, kushtuar Ambasadores së Paqes Lumturi Vladi

Ftesë   Me kënaqësi ju ftojmë të bëheni pjesë e promovimit të librit    “Misionarja e paqes”,    kushtuar Ambasadores së Paqes Lumturi Vladi.   E premte, 13 prill, ora 13:00 Salla “Unesco”, Muzeu Historik Kombëtar – Tiranë   Ju mirëpresim!     Me respekt,   Irena Toçi   Drejtore e Përgjithshme Botimet Toena   Botimet... 

Doli nga shtypi libri ”LULET E VENDIT TIM” (Poezi për fëmijë) i autores Emine S. Hoti

Nga Hysen Ibrahimi Recension     Förslöv-Suedi, 10.4.2018   Doli nga shtypi libri i titulluar ”LULET E VENDIT TIM” (Përmbledhje me poezi për fëmijë) i autores Emine Hoti – anëtare e kryesisë së Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI – Albani”, Suedi.   Një libër i mirë me vlera, patjetër se të nxitë t’a thuash kritikën... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch