Home » Archive for 12 Prill, 2018

“Padronët” e rrezikshëm të Republikës së Kosovës

Shkruan: Nehat Hyseni “Çdo e keqe ka dhe një të mirë mbrapa, kurse çdo përpjetëz ka dhe një teposhtëz”. Kështu thotë fjala e urtë popullore, që ne e përdorim shpeshë në jetën e përditëshme. Sidomos në rastet kur kemi nevojë dhe domosdoshmëri për ta ngushëlluar veten për fatkeqësitë që (s)mund t’i parandalojmë. Prandaj, edhe tani kur ka arritur kulmin e keqja në... 

Aktakuzë ndaj Pal Lekajt

Ai akuzohet për veprat, përvetësim në detyrë dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare, për kohën sa ishte në krye të Komunës së Gjakovës. Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, i cili aktualisht është ministër i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës. Ai akuzohet për veprat, përvetësim në detyrë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch