Home » Archive for 13 Prill, 2018

Bejtush Gashi, ministër i ri i Punëve të Brendshme

Ai u emërua në postin e të parit të rendit në Kosovë, pas dorëheqjes së Flamur Sefajt, të cilën ia kërkoi kryeministri Ramush Haradinaj. Bejtush Gashi, që u emërua sot në postin e ministrit të Punëve të Brendshme, ishte ligjërues në Fakultetin e Edukimit në Universitetin e Prishtinës, në atë të Arkitekturës, atë të Elektroteknikës, si dhe ligjëroi edhe në disa kolegje... 

Berisha, ylli në ngritje te Salzburgu

“Kemi pasur besim që mund të kthehemi dhe me ndihmën e tifozëve patëm fatin të kalojnë në gjysmëfinale. E kemi merituar të kalojnë tutje”, deklaroi Berisha. Salzburgu arriti një fitore të madhe ndaj Lazios, me rezultat 4:1, dhe si rezultat arriti të linte jashtë italianët. Mesfushori Valon Berisha që luan për Kosovën, ishte nga më të mirët në fushë për ekipin austriak. Ai... 

ZGJEDHJET NË MAL TË ZI, GJUKANOVIQ PRETENDENTI KRYESOR

Mali i Zi zhvillon zgjedhjet presidenciale të dielën e  15 prillit 2018 dhe sondazhet e deritanishme nxjerrin fitues që në raundin e parë ish-kryeministrin Milo Gjukanoviq. Edhe pse në garë marrin pjesë 7 kandidatë, beteja e vërtetë – siç thotë “Zëri i Amerikës”, – është ajo mes Gjukanoviqit dhe kandidatit të opozitës, Mladen Bojaniq. Bojaniç gëzon mbështetjen e partive... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch