Home » Archive for 16 Prill, 2018

Lord Morris mbështet kryeministren britanike: Ndërhyrja në Siri legale si në Kosovë

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May është duke raportuar para deputetëve britanikë në lidhje me vendimin e saj që Britania e Madhe të marrë pjesë në sulmet ajrore ndaj Sirisë, sëbashku me Francën dhe SHBA-në. May ka pasur debate me liderin e partisë më të madhe opozitare Jeremy Corbin, i cili mbroi idenë se ndërhyrja ushtarake duhet të kryhet vetëm me mandat të OKB-së. Por... 

Ndërroi jetë ish-kryetari i PDSH-ës, profesori Zeqirja Fazliu

Në moshën 78 vjeçare, dje ka ndërruar jetë profesori i Biologjisë, Zeqirja Fazliu. Zeqirja Fazliu, u lindë në fshatin Zhunicë të Preshevës, më 13 korrik 1940. Fillimisht punoi si mësimdhënës në Maqedoni pastaj si profesor në Qendrën e Arsimit të Mesëm “Skenderbeu” në Preshevë deri në vitin 1996, kur dhe u angazhua si zv.kryetar i Kuvendit Komunal të Komunës së Preshevës. Në... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch