Home » Archive for 17 Prill, 2018

NDRYSHIME POZITIVE NË STATUSIN E EMIGRANTIT

Frrok Vukaj – Akademia e Shkencave të Edukimit Shënime gjatë një vizite në Greqi. Pas vizitës së parë në ndërrimin e viteve 2012 – 2013 në disa fshatra e qytete të Greqisë përfshire Athinën e Akropolin , kjo është vizita e dytë. Më joshi e më mundësoi këtë vizitë shoku dhe miku im, baxhanaku Viktor Lika, i cili erdhi në Shqipëri bashkë me gruan dhe djalin për të festuar... 

Më 20 prill, ora 11:00, promovohet romani i shkrimtarit Kadrush Radogoshi “Laokooni”

Në këtë promovim do të referojnë:   Prof. dr. Ymer Çiraku Dr. Resmie Kryeziu (studiuese e letërsisë) Rushit Ramabaja (shkrimtar) E premte, 20 prill, ora 11:00. Salla “Libri Akademik”, Akademia e Shkencave e Shqipërisë – Tiranë ——————————————————————————— Kadrush... 

Rama: Sot kanë fituar shqiptarët

“Sot kanë fituar shqiptarët që të gjithë, pa asnjë dallim. Sot është Shqipëria që ka fituar një status të ri në shoqërinë e vendeve evropiane”, u shpreh Edi Rama. Pasi mori zyrtarisht raportin e Komisionit Evropian nga Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u shfaq i emocionuar në konferencën për shtyp. Kryeministri tha se rekomandimi është... 

Sefer Seferi, kundërshtari i tij Tyson Fury?

Nëse ky meç do të realizohej, atëherë do të ishte ndeshja më e madhe në karrierë për boksierin shqiptar. Boksieri shqiptar, i cili vepron në Zvicër, Sefer Seferi, shumë shpejt mund të ketë meçin e karrierës së tij. Siç shkruajnë mediat angleze, Sefer Seferi është një nga kundërshtarët e mundshëm të gjigantit, Tyson Fury, përcjell albinfo.ch. Ish-kampioni i botës është... 

Apostolova tregon për hapat që duhet të bëjë Kosova për vizat

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova, e ka quajtur shkelje të ligjit dëbimit e shtetasve turq. Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka prezantuar Raportin e Progresit, i cili thotë se Kosova duhet të bëjë më shumë punë në mënyrë që të përafrohet me BE-në. Raporti vlerëson se Kosova ka shënuar pak progres në disa fusha, si në... 

SHPIFJET NDAJ MAJOR AHMET ALISHANIT NUK I HAN PAZARI I SOTËM E NUK ZENË VEND TEK SHQIPTARËT KOMBËTARË

Hilmi GASHI Veteran i Luftës së Kosovës -Reagim ndaj shkrimit të Z. Rugova Berisha në portale, i lëshuar më 13.04.2018 –               I nderuari z. Rugova Berisha, shkrimi juaj, që doli në portale e rrjete sociale rreth vrasjes së Ministrit të Mbrojtjes kolonel Ahmet Krasniqi, jo vetëm që dëmton e pengon zbardhjen e plotë të vrasjes, procesin hetimor që sapo ka... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch