Home » Archive for 19 Prill, 2018

Çekaj i përgjigjet Halitit: Pjesëtarët e FARK-ut s’janë fshehur

Në 19-vjetorin e rënies dëshmor të ish-gjeneralit të UÇK-së, Sali Çekaj, nën patronatin e kryeministrit Ramush Haradinaj, u organizua akademi përkujtimore. Djali i tij Hyseni, në emër të familjes Çekaj, tha se nuk e di si duhet të ndihen ai dhe nëna e tij kur të tjerët (duke iu referuar Xhavit Halitit) thonë se pjesëtarët e FARK-ut janë fshehur nëpër thera. Por, ai shtoi se... 

Ministri grek: Jemi në luftë të pashpallur me Turqinë

Për ministrin grek të Mbrojtjes, Panos Kamenos, Greqia dhe Turqia janë në luftë të pashpallur prej më shumë se 4 dekadash. Duke folur para gazetarëve në Athinë, Kamenos tha se forcat ajrore turke shkelin prej 1974-ës hapësirën ajrore greke. “Kemi heronj që kanë rënë në vijën e frontit. Këto ngjarje ndodhin vetëm gjatë luftës.” Të martën, në incidentet kufitare u përfshinë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch