Home » Archive for 20 Prill, 2018

“90+” Libër tronditës, një baladë e dashurisë për jetën

Mendime për romanin e ri të Kozeta Zavalanit Çdo libër personifikon në një farë mënyre vetë personalitetin e atij që e ka shkruar, duke e bërë atë faqe pas faqeje, të duket i ngjashëm me jetën e problemet e autorit. Krijimtaria e mirë e një autori është si një aurorë dashurie që magjeps shpirtrat e ndjeshëm me bukurinë e mistershme dhe shfaqjen e rrallë të ngjarjeve e personazheve.... 

Xhaka dhe Mustafi falënderojnë Wengerin

Trajneri francez do të largohet në fund të këtij sezoni pas 22 vitesh në krye të londinezëve. Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka falënderuar trajnerin e tij tek Arsenali, Arsene Wenger, ndërsa thekson se ishte një ëndërr e vërë realitet të ishte nën menaxhimin e francezit. “Një ëndërr e bërë realitet ishte të luaja për ju, dhe nder të ju kisha trajner. Faleminderit trajner,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch