Home » Archive for 23 Prill, 2018

Mbjellen 200 fidane, aksionit i bashkangjiten edhe kryetari Komunës dhe i Kuvendit, Arifi e Salihu

Për nder të ditës ndërkombëtare të Tokës, Zyra për të rinj ka organizuar mbjelljen e 200 fidaneve në rrugën që të shpie në hyrje të qytetit të Preshevës nga autoudha, nga hyrja e fshatit Çukark deri tek Stacioni Hekurudhor. Përveç të rinjëve që ishin pjesmarrës në këtë aktivitet, aty prezantuan edhe Kryetari i Komunës Shqiprim Arifi si dhe ai i Kuvendit Sami Salihu të cilët... 

Vuçiq: Ushtria duhet të jetë e gatshme në çdo moment

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar sot se ushtria duhet të jetë e gatshme në çdo moment, siç ka thënë ai, ndaj çdo agresori potencial, raportojnë mediet serbe. Ai ka shtuar se është që politika serbe ta ruaj stabilitetin, në mënyrë që ushtria mos të shfrytëzohet asnjëherë. Këto deklarata Vuçiq i ka bërë Ditën e Ushtrisë së Serbisë, duke shtuar se shteti... 

Edhe Kosova duhet të çlirohet nga diktatura e krimit dhe e korrupsionit

Nga Skënder S.KAPITI   Kërcënimi më i madh demokracisë dhe shtetit u  vjen nga korrupsioni dhe nga manipulimi i drejtësisë, kapja e kësaj nga politika dhe nga krimi. Kjo e falimenton demokracinë dhe instalon në sistem  një diktaturër të elitës  politike të papërgjegjshme, të kriminalizuar, të pandëshkueshme ,  abuzive dhe spekulatore e madhe. Pas Çlirimit dhe Pavarësimit... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch