Home » Archive for 27 Prill, 2018

Deputetët e Kosovës të painteresuar për Rezolutën për të pagjeturit

Janë bërë disa orë debat, por në fund Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratoi rezolutën e propozuar rreth zbardhjes së fatit të personave të zhdukur në luftën e fundit. Kjo për shkak se nuk kishte kuorum, pasi në sallë në momentin e votimit nuk gjendeshin 61 deputetë, minimumi i nevojshëm për të votuar. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas dështimit për ta votuar rezolutën... 

Merkel dhe Trump, bisedojnë për tema të vështira

Vizita e Merkelit u konsiderua më parë si një vizitë e vështirë. Në agjendë qëndrojnë tema që kanë cenuar harmoninë e dikurshme të marrëdhënieve transatlantike. Urime, puthje, shtrëngim duarsh – Trump megjithë diferencat në qëndrime me kancelaren Angela Merkel, u tregua mjaft i përzemërt në Shtëpinë e Bardhë. Temat e bisedimeve nuk ishin të lehta. “Ajo është një grua... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch